Smak prawdziwej whisky

kieliszki do whisky

Poznanie wyjątkowości whisky nie jest takie proste, jak mogłoby się to pierwotnie wydawać. Dla pełnego poznania głębi, smaku i wysokiej jakości nie wystarcza szklaneczka, odrobina lodu i pasja. Tylko specjalne kieliszki do whisky i przeszkolenie mogą nauczyć wydobywania prawdziwego aromatu tychże trunków.

Whisky whisky nierówna

Whisky różnią się – nie tylko krajem pochodzenia, rocznikiem, czy trybem leżakowania. Stylów tworzenia whisky jest bardzo wiele i każdy z nich potrafi zaowocować odmiennymi parametrami smakowymi. Wydobycie ich głębi jest możliwe, gdy zastosuje się specjalnie zaprojektowane do whisky kieliszki. Kieliszki te są podobne do mniejszych kieliszków degustacyjnych, stosowanych dla ocen koniaków. Cechą pozwalająca utrzymać i skondensować aromat mogą być szklane wieczka, które są dołączane do kieliszków do whisky.

Spodziewane doznania smakowe

Osoby, które nie poznały bogactwa aromatów i smaków „Łychy” na pewno będą pozytywnie zaskoczone, gdy odkryją różnice między rocznikami, krajami pochodzenia i technikami produkcji.. Patrząc na popularność można także zainteresować się dobieraniem whisky do konkretnych potraw. Taki pairing ma już miejsce w przypadku win, koniaków, rumów i innych trunków.