Kieliszki do wody – w jakich podawać ten zdrowy napój?

kielkiszki do wody

Nakrycie stołowe powinno prezentować się elegancko nie tylko w czasie rodzinnych przyjęć, ale również wtedy, gdy każdego ranka zasiada się do śniadania. Jednym z elementów wyposażenia stołu są kieliszki do wody. Często zapomina się o nich na rzecz zwykłych szklanek. Warto jednak zdecydować się właśnie na kieliszki. Dzięki nim o poranku można poczuć się jeszcze przyjemniej.

W jakich kieliszkach podawać wodę?

Kieliszki te powinny mieć nieco większą pojemność niż modele przeznaczone na przykład do wina. Zdarza się, że można do nich nalać nawet 450 ml wody. Na które modele kieliszków do wody warto zwrócić uwagę? Jeśli chodzi o pojemność należy zastanowić się nad potrzebami. W niewielkiej kawalerce z małym stolikiem nie sprawdzą się największe kieliszki. Lepiej wybrać te o pojemności 200 ml. Natomiast w dużych jadalniach bądź kuchniach sprawdzą się pojemniejsze modele. Dobrym pomysłem jest wybranie szkła kolorowego. Musi ono jednak pasować do kieliszków do wina, żeby w czasie przyjęcia rodzinnego tworzyły one spójną całość.

Przeznaczone do wody kieliszki to element, którego używa w polskich kuchniach niewiele osób. Warto to zmienić i wypróbować, jak będzie wyglądać aranżacja stołu także z takimi kieliszkami.