Jak wybrać najlepszą zastawę stołową?

dzbanek z podgrzewaczem

Porcelana jest materiałem cenionym od wieków, w dalszym ciągu króluje w polskich domach. Porcelanowe dzbanki z podgrzewaczem, filiżanki, kubki, zestaw talerzy – warto wybierać porcelanę wysokiej jakości, aby można było cieszy się niż przez długie lata. Jak kupować takie rzeczy?

Na długie lata


Porcelana, która ma służyć zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, musi być solidna i estetycznie wykonana. Wybór porcelany jest ogromny, dlatego można czuć się nieco skołowanym. Jak podjąć właściwą decyzję? Po pierwsze warto zwrócić uwagę na grubość materiału – nie jest prawdą, że gruba porcelana będzie najtrwalsza, o jej jakości świadczy bowiem temperatura wypalania oraz proporcje surowców.

Kolejna rzecz to zdobienia, które podnoszą walory estetyczne zastawy. Ręcznie wykonane zdobienia zachwycają, przy czym w tym wypadku cena porcelany, na pewno będzie wyższa. Decydując się na białą porcelanę, warto wiedzieć, że im będzie bielsza, tym jest lepsza jakościowo. 

Od znanego producenta


W przypadku porcelany niestety jest tak, że im jest droższa, tym lepsza jakościowo. Jeżeli kupuje się zastawę stołową do nowego domu, czy na prezent, najlepiej decydować się na filiżanki, dzbanek z podgrzewaczem (zobacz) czy talerze od znanych i cenionych na świecie producentów.wykorzystany:Wykorzystany